trademark registration

MARKA TESCİL

Marka / Logo tescili, Rusya ve CIS ülkelerinde ürününüzün veya sağlamış olduğunuz hizmetin güvenli bir şekilde tanınması,reklamlarda kullanılması, rakiplere göre tercih edilmesi ve müşteri güveninin yaratılması açısından önemlidir. Marka / Logo’nuzun gerek latin harflerle ve gerekse kril alfabesinin karakterleri ile (Rusça) tescil edilmesi bu açıdan önemlidir. 

Tescil edilme alanlarının, başlangıçta sadece ürünün ve hizmetin sağlandığı alanla sınırlı tutulmayıp, yakın diğer alanları da kapsayacak şekilde geniş tutulmasını önermekteyiz. Ürün veya hizmetiniz yaygınlaştıkça, başka alanlarda faaliyet gösteren firmaların, sizin marka / logonuzu veya size çok benzeyen marka / logoları kullanmaları muhtemeldir.

Avukatlarımız kanalıyla, önce isim ve marka konusunda ön araştırma yapılıp, daha önceden yapılan başvurular ve tesciller incelenmektedir. Normal tescil işlemleri 4-6 ay sürer. Eğer itiraz ve inceleme durumu ortaya çıkarsa, bu süre bir yıla kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle erken başvuru yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Tercihe bağlı olarak hızlı tescil işlemi de yapılmakta olup, farklı ücretlendirilmesi söz konusudur.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

importers-distributersİthalatçı ve Distribütörler

wood_products2Ağaç Ürünleri

moscowMoskova

chainstoresZincir Marketler

chemicalsKimyasallar

st-petersburgSt Petersburg

regional-marketsBölgesel Pazarlar

groceryKuru Gıda

novosibirskNovosibirsk

shopsMağazalar

fruits-vegetablesMeyve ve Sebze

ekateringburgEkaterinburg

onlinemarketing Sanal Pazarlama

textilesTekstil

nizhny-novgorodNizhny Novgorod

fair-exhibitionsFuar ve Sergiler

leatherDeri Ürünleri

kazanKazan

MARKA KONULARINDA SORULARINIZ MI VAR? BİZİ ARAYIN.

Uzmanına Sorun

HAKLARINIZI KORUYORUZ

BERABER ÇALIŞALIM

Biz dünya çapında pazar lideri firmalar ile tek bir ekip gibi çalışıyor ve müşterilerimize mümkün olan en yüksek kaliteli hizmeti veriyoruz.

BİZE ULAŞIN